Tosyalı fabrikasındaki patlamada ölen işçi sayısı 3’e yükseldi

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Tosyalı Holding’e bağlı Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nda meydana gelen patlamada ölen işçi sayısı 3’e yükseldi.

Evrensel’in haberine göre, fabrikada 8 Kasım günü meydana gelen patlamada 13 işçi yaralanmıştı. Oğuz Çetin adlı işçi yaşamını yitirmiş 12 işçi ise yaralanmıştı. Yaralanan işçilerden üçünün hayati tehlikesi vardı.

Patlamada yaralanan işçilerden Mehmet Cemil Yiğitel, 14 günlük yaşam mücadelesinin ardından yaşamını yitirmişti. Dün de yaralı işçilerden Hüseyin Memili hayatını kaybetti. Yaralı işçilerden Ferhat Tanak’ın da hayati tehlikesinin devam ettiği alınan bilgiler arasında.

Ne olmuştu?

Patlamanın ardından Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İskender Bayhan’ın paylaştığı videoda başka bir işçinin yanan işçilerin üzerine damacana ile su döktüğü ortaya çıkmıştı. Patlamaya ilişkin tedbirsizlikler, kaza sonrası acil müdahale ekipmanı ve sağlık görevlilerinin olmaması tepki çekmişti.

Tosyalı yönetimi ise konuyla ilgili haberlere ve milletvekillerinin sosyal medya paylaşımlarına erişim engeli kararı aldırtmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x