Futbolda ‘Dolandırıcılık’ Skandalı! Seçil Erzan’ın İfadesi: “Semih Kaya Bodrum’da Villa ve Lüks Araba Aldı”

Gazeteci İsmail Saymaz’ın köşe yazısında ‘batan Servet’in 1.200.000.000 TL olduğunu yazdığı futboldaki dolandırıcılık skandalında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Halk TV yazarı Dinçer Gökçe, bankacı Seçil Erzan’ın ifadesinin detaylarını yazdı. Seçil Erzan kendisinden fazla para alan isimleri de tek tek açıkladı. Erzan, kendisinden fazla para alan isimlerden Semih Kaya’nın Bodrum’da 4.2 milyon Euro’ya villa aldığını söyledi.

İşte futbol dünyasındaki ‘dolandırıcılık’ skandalının yeni detayları… 

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Beraberindeki 7 kişi ile birlikte ‘dolandırıcılıkla’ yargılanan 20 yıllık bankacı Seçil Erzan, soruşturma aşamasında verdiği ifadelerde, bu süreçte çok sayıda kişinin yüklü miktarda para kazandığını söyledi. Erzan, 7.5 milyon dolar parası batan Arda Turan ile 4.2 milyon dolar kaybeden Emre Belözoğlu’ndan aldığı paraların bir bölümünün Semih Kaya ile bu kişinin menajerine verdiğini söyledi.

İfadesinde “Semih Kaya bana zorla para sattı” diyen Erzan “Bülent Çeviker’den para (2 milyon 195 bin dolar) aldığım esnada çok büyük tehdit altındaydım” dedi ve şunları kaydetti: “Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir Göktürk’teki evime Şubat ve Mart ayında sürekli gelerek ikametimde ‘Sen burada yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız’ dediler. Özellikle Fırat Özdemir beni tehdit etti. Ama tabii Semih Kaya da her geldiğinde beni tehdit etmeye devam ediyordu.”

Semih Kaya’dan toplamda 3.2 milyon dolar aldığını belirten Erzan “Aldığım parayı 5.700.000 dolar şeklinde geri ödememe rağmen Semih Kaya’dan yakamı kurtaramadım” dedi. Kaya’nın kendisinden aldığı paralarla Bodrum’da lüks bir villa ile lüks bir otomobil aldığını kaydeden Erzan “Semih Kaya’ya yaptığım ödeme sonrası yani tam olarak zorla aldığı faizlerle Bodrum ID Konakları isimli yerde bir villa satın aldı. Bu villayı 4.200.000 Euro’ya Semih Kaya satın aldı” ifadelerini kullandı. Söz konusu villanın 1 milyon 575 bin dolarlık ilk 2 taksidini bizzat kendi eli ile ilgili şirketin müdürüne verdiğini söyledi. Erzan, Kaya’nın bu süreçte yüksek fiyatlı Mercedes bir araç da aldığını kaydetti.

Kendisinden fazla para alan bir diğer ismin Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir olduğunu öne süren Erzan şunları söyledi: “Fırat Özdemir de benden elde ettiği paralar ile annesi üzerine kayıtlı bulunan TOKİ Villalarına 500.000 dolar para ödeme yaptı. Hatta abisi F. Özdemir’in de o dönem lüks bir araba aldığını, bu arabanın da bedelini benden para alarak ödeyeceğini söyledi. Benden tehditle bu zamana kadar Fırat Özdemir de yüksek miktarlarda para aldı.” Erzan ifadesinin devamında “Ben günlerce Fırat Özdemir’in Etilerde bulunan ofisine, 2022 Aralık ayından sonra 2-3 günde bir gidip saatlerce yalvarıp ağlıyordum. Artık yakamı kurtarmak istiyordum ancak hiçbir şekilde beni dinlemediler” şeklinde konuştu.

Eski futbolcu Ayhan Akman’ın da verdiği paradan fazla para aldığını kaydeden Erzan “Verdiğinden fazlasını almıştır. Kendisinden faizle para satın aldım ancak kendisi çok daha fazla faizle verdiği parayı geri aldı. Kesinlikle Ayhan Akman’a hiçbir borcum bulunmamaktadır. Aksine kendisinden yüklü miktarda alacağım vardı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x